Ale aj oni boli ľudia

Kolektív Hlavných správ,

V prvom rade sa vám chceme poďakovať za vaše články, ktoré sú učebnicovou ukážkou zavádzania, na ktorých možno upozorniť verejnosť na rôznorodé praktiky rozličných médii.
A po druhé, radi by sme vám zagratulovali k dostiahnutiu nového morálneho dna. Laťku úbohosti ste nastavili tak nízko, že bude len ťažko možné podliezť ju.

Dovoľte nám pripomenúť vám jednu dôležitú vec, a nech už to je akokoľvek smutné a nepochopiteľné, ovplyvňujete verejnú mienku. Či sa nám to páči alebo nie. A ak sa nazývate správami, je neprípustné aby ste takými nechutným spôsobom šírili svoju propagandu. A najmä v momentoch ako je tento. 50 ľudí zomrelo na následok predsudkov. Predsudkov. A čo robíte vy? Nič iné len predsudky spolu s nenávisťou podsúvate svojim čitateľom. Ale tu ide o ľudské životy. Aj nejvernejší kresťan, ak sa drží písma a viery, chápe, že oni boli v prvom rade ľudia. Nevinné obete, ktoré si zaslúžia úctu. Tej sa však od vás či vašich čitateľov v komentároch ťažko dočkajú.

Nehľadiac tentokrát na nesprávny názov zdroja, berieme v úvahu, že článok je takmer kompletne prevzatý z Washington Times. Ale nemôžete na základe jedného človeka generalizovať celú skupinu ľudí. V článku možno násjť len jednu vetu, keď Chase Striango obviňuje z útoku konzervatívcov (kresťanskú pravicu) aj to v čase, keď informácie o spojení s ISIS vychádzali ešte len napovrch.

Zaujímavosťou ostáva však fakt, prečo ste z celého článku citujúc Sally Kohnovú, ktorej meno ste tiež nezvládli prepísať, vynechali vetu: “Moslimskí extrémisti zabíjajú LGBT ľudí. Kresťanskí a židovskí extrémisti nás len doháňajú k samovraždám.”

Preto vás prosíme, apelujúc na vašu ľudskosť, skúste nabudúce zvážiť, či podobný príspevok stojí za zdieľanie.

S pozdravom,
 kolektív BezPointy.sk

Komentáre