Komentár: Pravdovravný Kotleba

V nedeľu 05.06.2016 si aj predseda BBSK a poslanec NR SR Marian Kotleba ukrojil z mediálneho koláča, keď sa prihovoril poslucháčom v žilinskom rádiu Frontinus. Na úvod sa, samozrejme, poďakoval voličom v Žilinskom kraji, že sa nenechali oklamať zmanipulovanými prieskumami pred tohtoročnými parlamentnými voľbami.
Rád by som upozornil na zavádzania, ktoré každému kriticky zmýšľajúcemu človeku musia píliť uši. Veď posúďte sami.

Naťahovačky medzi poslancami

Prácu parlamentu komentoval slovami: „Sú to len akési naťahovačky, prekáračky, odkazovačky medzi jednotlivými poslancami, kto je aký, kto je taký, hentaký. Úplne, úplne inú predstavu sme mali o tom, akoby ten parlament asi mal pracovať.“ O pár desiatok sekúnd objasnil: „Riešia sa tam absolútne, absolútne hlúposti.“ Jasné, bežný človek si počas prestávky neodbehne len tak na rokovanie parlamentu a ani nemá čas pozerať denne niekoľko hodín rokovaní na internete. Vlastne, absolútne nemá predstavu, ako to tam v skutočnosti vyzerá. Raz za čas sa nejaký zaujímavý spor objaví v televízii, ale to je asi tak všetko. A hľadať si články na internete po náročnej šichte nie je zrovna bežné. Ideálna príležitosť zavádzať, veď aj tak si to nikto neoverí. A tak človek ani netuší o poslancoch, ktorí v parlamente vystupujú slušne a vecne. A veru, nie je to neobvyklý jav. Za príklad stojí uviesť vystúpenia Petra Pčolinského či Silvie Petruchovej a mnoho ďalších počas prerokovávania programového vyhlásenia vlády.  Tiež by ma zaujímalo, ako chce pán Kotleba ovplyvňovať kultúru v parlamente, keď podľa nrsr.sk do dnešného dňa ani raz nedokázalo prehovoriť až 6 zo 14 poslancov ĽSNS.

Odpor k hymne

Negatívny postoj SNS k návrhu, aby sa hrala slovenská hymna na začiatku každej schôdze označil ako „odpor k štátnej hymne“. Ako keby som povedal, že mám odpor ku kakau, lebo ho nepijem každé ráno. Proste logika.

Prezidentov vzťah k Slovensku

V súvislosti s ustanovujúcou schôdzou NR SR bol spomenutý aj prezident SR Andrej Kiska. Pánu Kotlebovi prišlo zaujímavé, že sa na nej neukázal, ako prvý prezident vôbec. „Tu sa tiež prezident ukázal, aký je jeho vzťah k slovenskej štátnosti a k Slovensku ako takému.“  Akosi však zabudol dodať, že Kiska došiel hneď, ako bolo odhlasované programové vyhlásenie vlády s pripraveným príhovorom. Ďaľší krásny príklad zavádzania.

Všetci sú rovnakí

Na základe jedného príkladu spochybnil hodnoty všetkých parlamentných strán, okrem svojej. Čiže, fakt je ťažké hovoriť o nejakých hodnotách týchto ostatných strán.“ O čo išlo? Spomenul, že strana Most-Híd nepodporila návrh o dobrovoľnosti gastrolístkov aj napriek tomu, že sa v minulosti prezentovali za túto myšlienku. Ale čo. Jednoducho, všetci sú rovnakí. Ešteže ĽSNS ponúka alternatívu.

Volebná krivda

„Hlasy si už ukradnúť nenecháme.“ Týmito slovami zakončil svoj monológ o veľkej krivde, ktorú na neho a jeho stranu dopustili (kto vlastne?). Možno budete prekvapení, ale voľby do NR SR tento rok boli zmanipulované. Podľa Kotlebu mala mať ĽSNS asi o dvoch poslancov viac. Ale odkiaľ prišiel na toto číslo, tak to ostáva záhadou.

Komentáre